אודות ישיבת נווה שמואל

ישיבת נווה שמואל

ישיבת נווה שמואל הוקמה בר"ח אלול תשמ"ג באפרת אשר בגוש עציון. בישיבה כ- 300 תלמידים בכתות ט'-י"ב. תלמידי הישיבה מגיעים מכל רחבי הארץ, ובפרט מאזור ירושלים. אנו נושאים שלושה דגלים לאורו, וברוח דבריו, של מרן הראי"ה קוק זצ"ל.

התורה והקודש - "מה אהבתי תורתך"

הישיבה מחנכת לאמונה ולקיום מצוות ומבקשת להקנות אהבת תורה ותלמודה ,באופן שישפיע ויעצב את עולמו, אישיותו ומידותיו של הנער. מעבר למסגרת השעורים והסדרים, ניתן דגש ועידוד ללימוד תורה לשמה בחוגים, 'משמר' 'חבורות', דף יומי וכיו"ב.  מסגרות 'תורה לשמה' רבות מתקיימות ביוזמת הבנים.  לצד קבוצות לימוד הגמרא בהן משתלבים התלמידים בהתאם לגישתם וליכולותיהם, מופעלת גם תכנית "תורת חיים" – המאפשרת לתלמידים לבחור תגבור והעשרה במגוון תחומי הדעת התורניים.

 היחס האישי והטיפול המסור בכל תלמיד בישיבה מאפשר לתלמידים להתפתח ולכוון את כישוריהם ואת נטיותיהם, וליצור קשר עמוק בינם לבין הצוות החינוכי. הרב המחנך, המורים, המדריכים ורבני הפנימייה – המהווים מוקד חינוכי ייחודי נוסף – מובילים יחדיו את הנער בשלבי התבגרותו ובניין עולמו הרוחני. נעשה מאמץ לשמור על מסגרת מצומצמת  של תלמידים בכתה. הניסיון מוכיח כי כך ניתן לבנות ולקיים  קשר הדוק ומשמעותי עם הבנים כולם.

 

העם  - "בתוך עמי אנוכי יושבת"

הישיבה מחנכת לשותפות בחיי העם והמדינה, ומעודדת נטילת חלק ואחריות בקשיים, במאמצים  ובאתגרים. לתרומה לחברה נודעת חשיבות רבה, החורזת את פעולותיהם של תלמידי הישיבה בעבודה קהילתית, בהתנדבות לפעולות צדקה וחסד, בסיוע לנזקקים, ובעזרה למוסדות בריאות ולארגוני ציבור מגוונים. כחלק מהתהליך החינוכי עוברים הבנים סדנאות ושיעורי מנהיגות, מתוך ענווה ואמונה כי ביכולתם להוביל תהליכים ערכיים וקהילתיים למען העם והארץ.

 

האדם - "לעולם יהא אדם"

בישיבה מתקיימים לימודים ברמה גבוהה בכל תחומי הדעת. תשומת לב מיוחדת ניתנת לבחירתו ולשאיפותיו הלימודיות של כל תלמיד. הלימוד נעשה מתוך עניין וחדוות הדעת, ומלווה בהצבת אתגרים, תוך שימת דגש על עבודתו העצמית של התלמיד.  כחלק מערך ומאווירת האמון שבישיבה, מתבצעים כל המבחנים ללא השגחה כ"מבחני כבוד".  הישיבה מעודדת את הנער לרכוש השכלה ולהרחיב אופקיו, כחלק מהכנתו  להתמודדות עם אתגרי החיים. ואכן, הישגי התלמידים יפים ומרשימים.

 המגמות הקיימות בישיבה:  הסטוריה, ספרות, פיסיקה, מדעי הסביבה, ביולוגיה, מחשבים, קולנוע, לימודי א"י ועבודות חקר.

 ברכה רבה רואה הישיבה בבוגריה, הממשיכים – רובם ככולם – את דרכם בתורה וביראה בישיבות ובמכינות. לאחרונה צויינה הישיבה ככזו שבניה מובילים בשירות משמעותי, קרבי ופיקודי, בצה"ל. 26 מחזורי תלמידים כבר סיימו, והם משולבים היטב בכל תחומי התורה והעבודה במדינה.

"אָמַר לָהֶם, צְאוּ וּרְאוּ אֵיזוֹהִי דֶרֶךְ יְשָׁרָה שֶׁיִּדְבַּק בָּהּ הָאָדָם. רַבִּי אֱלִיעֶזֶר אוֹמֵר, עַיִן טוֹבָה. רַבִּי יְהוֹשֻׁעַ אוֹמֵר, חָבֵר טוֹב. רַבִּי יוֹסֵי אוֹמֵר, שָׁכֵן טוֹב. רַבִּי שִׁמְעוֹן אוֹמֵר, הָרוֹאֶה אֶת הַנּוֹלָד. רַבִּי אֶלְעָזָר אוֹמֵר, לֵב טוֹב. אָמַר לָהֶם, רוֹאֶה אֲנִי אֶת דִּבְרֵי אֶלְעָזָר בֶּן עֲרָךְ מִדִּבְרֵיכֶם, שֶׁבִּכְלַל דְּבָרָיו דִּבְרֵיכֶם."
מסכת אבות
פרק ב' משנה ט'

סיור בישיבה

עקב מגבלות הקורונה קצת קשה לבוא לבקר בימים אלו בישיבה, אז חשבנו להזמין אתכם לסיור וירטואלי בישיבה.

בואו להכיר את הישיבה התיכונית אור תורה נווה שמואל, לסייר בבית המדרש, בכיתות, במעבדות, במסדרונות ובחדרים ולפגוש דרכם את התלמידים שלנו  ואת הרוח המיוחדת המפעמת בהם.

סליחה על השאלה

בואו לשמוע על ישיבה תיכונית אור תורה נווה שמואל שבאפרת ולהכיר אותה קצת יותר מקרוב, דרך שאלות ותשובות של מורים ותלמידים על הנעשה בישיבה, על רוח הישיבה ועל דרכה המיוחדת.

אודות הישיבה

בואו לשמוע עוד קצת על ישיבת נווה שמואל בסרטון שהפיקו תלמידי מגמת קולנוע אודות הישיבה.

הצוות שלנו

 ראש הישיבה, הרב אבישי מילנר.

לצידו משמש כמנהל ,בוגר הישיבה, חזי זכריה.  מנהל הפנימייה הוא אליקים טובול.

צוות הרמי"ם כולל את הרבנים: הרב שאול קלכהיים, הרב איתן אנסבכר, , הרב שלמה מוזס,  , הרב אפרים גלינסקי, הרב יגאל לאופר, הרב עמנואל הרוניאן, הרב דוד ברא"ז הרב שאולי סיאני, הרב יעקב גליקמן, הרב רפא סמואל והרב אוריה דור.

לצידם מורים מקצועיים רבים וטובים כל אחד מומחה בתחומו ובמקצועו.

וכמובן שאי אפשר ללא צוות המנהלה והאחזקה המסור עובדי המטבח המזכירות והאחזקה אשר דואגים יום יום ושעה שעה שהכל יתקתק כמו שעון.

תלמידים
אנשי צוות
כיתות
שנים של מצויינות

הפנימייה

בצמוד לישיבה ניצבת הפנימייה שהיא ביתם של כל בני הישיבה במשך ימות השבוע, בראש השנה וביום הכיפורים, בשבועות, ואחת לשלושה שבועות אף בשבת.

את הפנימייה מנהל אליקים טובול ולצידו אם הבית  ורד כהן המלווה את התלמידים ודואגות לכל מחסורם.

לכל שכבת תלמידים יש מדריך ורב פנימייה, המלווים את הבנים ומעניקים להם את תשומת הלב האישית והחינוכית גם בשעות שמעבר ללימודים.

את רשימת המדריכים המלאה ניתן לראות בקישור הבא:

טבלת צוות הפנימייה